Jak na kvalitní fotoobraz?

30. 7. 2021
Fotoobraz, plátno, tvorba, fotokniha

Co takhle si nechat zvěčnit vlastní fotografii jako fotoobraz? U nás to není žádný problém!

Nabízíme tisk fotoobrazů na kvalitní fotografické plátno. Je jen na Vás jakou formu fotoobrazu si zvolíte.

Jakou fotografií však zvolit, aby fotoobraz byl kvalitní?

Nejdůležitějším krokem je vybrat si kvalitní fotografií. Platí, že čím vyšší rozlišení v pixelech (px) má fotografie, tak tím bude výsledný výtisk kvalitnější. Nejvhodnější je však originální fotka, která byla pořízena fotoaparátem či mobilním telefonem. Není tedy vhodné přeposílat si a stahovat fotografie přes email, Facebook, Viber, Instagram a z jiných sociálních platforem, jelikož zde dochází k výraznému snížení kvality fotografie. Je tedy lepší přímo fotografií nahrát do Vašeho počítače a po té do našeho programu pro tvorbu fotoproduktů nebo přímo z mobilního telefonu do našeho programu.

Jak zjistím rozlišení fotografie?

Rozlišení fotografie zjistíte naprosto jednoduše. Stačí přejet kurzorem myši na vybranou fotografií a ukáže se Vám daná hodnota. Nebo fotografií klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte možnost informace o souboru.

Jak velký fotoobraz si z vybraného snímku můžu nechat vytisknout?

Na orientační tabulce můžete vidět doporučené rozlišení fotografie v pixelech pro výtisk výsledného obrazu na zvolený rozměr. není potřeba se striktně držet hodnot v tabulce, slouží především pro představu. 300 DPI je ideální hodnota, které však v některých případech není možné dosáhnout.

Je však důležité brát v potaz obrazovou kvalitu fotografie (ostrost, šum, barvy).

Pokud nám zašlete fotografie v nízkém rozlišení, náš grafik snímek překontroluje, po té Vás informujeme o dané skutečnosti a navrhneme vhodný rozměr.

Rozlišení fotografie v px/300 DPI

Rozměr fotoobrazu

3543 x 2362 px

30 x 20

3307 x 5079 px

28 x 43

7087 x 4724 px

60 x 40

5906 x 5906 px

50 x 50

5906 x 8268 px

50 x 70

7087 x 9449 px

60 x 80

8268 x 11811 px

70 x 100

9449 x 11811 px

80 x 100

 

Jakou správnou fotografii zvolit, aby na fotoobrazu vypadala dobře?

Je důležité si vybrat takový vhodný motiv fotografie, který se Vám bude líbit na zdi
a především takový, aby byl alespoň uprostřed a nikoliv přímo na okraji fotografie. Motiv na okraji fotografie nesmí být již z několika důvodů. Při zpracování fotoobrazů se fotografie zvětšuje a po natažená plátna na dřevěný rám je možné, že na fotoobrazu budou chybět části motivu dané fotografie, které budou na boku obrazu a nikoliv na pohledové straně.

Pro lepší představu jsem pro Vás připravila dva typy fotografií, které jsem si přenesla do programu pro tvorbu fotoobrazů. První fotografie je vhodná, už z toho důvodu, že daný objekt je téměř uprostřed fotografie a program mu neuřízl žádnou partií. Druhá fotografie je ta nevhodná, které se vyhýbejte. Objekt je na kraji fotografie, a tak mu program uřízl kousek hlavy a výsledný obraz nebude vypadat pěkně.

 

12

34

Dalším důležitým krokem je světlost fotografie. Fotografie nesmí být příliš tmavá a ani příliš světlá.

 

567

Jaký formát fotoobrazu si zvolit? Zvolte si prostor, kam chcete obraz pověsit a pomocí metru a tužky si na zdi proměřte vybraný formát. Pomůže Vám to k lepší představivosti a určení rozměru, který vyzdobí Váš domov.

Zadejte email Vaší objednávky